Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego mordercy w USA.

PREMIERA: 16 STYCZNIA 2019

Żadna zbrodnia nie ulega przedawnieniu

Poznaj mroczną tajemnicę najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA.

Pięćdziesiąt gwałtów i dziesięć sadystycznych morderstw przez ponad dekadę. Ani Zodiak, ani Night Stalker nie dorównywali mu aktywnością. Atakował kobiety w ich własnych sypialniach, mordował mężów na oczach żon. Zazwyczaj wybierał parterowy dom w spokojnej dzielnicy. Wchodził do środka, uczył się rozkładu pomieszczeń.

Nie zostawiał po sobie żadnego śladu. W końcu przepadł, unikając ujęcia przez policję, w tym jednego z najlepszych profilerów w historii.

Michelle McNamara, dziennikarka kryminalna, twórczyni popularnej strony internetowej TrueCrimeDiary.com, postanowiła dopaść brutalnego psychopatę, którego nazwała Golden State Killerem.

Przeczesała tysiące stron policyjnych kartotek, przeanalizowała raporty z sekcji zwłok, rozmawiała z ofiarami gwałtów i ludźmi, którzy mogli być świadkami morderstw.

Ta wstrząsająca książka, której autorka z powodu tragicznej i tajemniczej śmierci nie zdążyła dokończyć (ostatni rozdział napisał jej przyjaciel), jest świadectwem jej obsesji i niestrudzonej pogoni za prawdą. Przyczyniła się też do ujęcia Golden State Killera w kwietniu 2018 roku.

Stephen King:

Błyskotliwy przełom w gatunkach… Pędzi, nie da się przestać czytać.

Megan Abbott:

Dosłownie mnie zmiażdżyła

Michael Connelly:

Nie mogłem się oderwać! Prawda jest tak pasjonująca!

Iza Michalewicz:

Skrupulatny, pełen wstrząsających obrazów opis prywatnego śledztwa robi wrażenie – tym bardziej, że McNamara podporządkowała mu całe swoje życie. Pod wieloma względami jest do mnie podobna.

Magda Stachula:

Niezwykłe połączenie: thriller, kryminał i reportaż w jednym. Czytając, miałam serce w gardle. Historia długo pozostaje w pamięci. Polecam.

Ze wstępu Gillian Flynn:

„Niewielu autorów odważyłoby się sięgnąć po taki temat, jeszcze mniej było takich, którzy potrafiliby to zrobić dobrze.

Wytrwałość Michelle w dążeniu do rozwiązania tej właśnie sprawy była zdumiewająca.”

———-

„Obsesja zbrodni” to rekomendowana przez Stephena Kinga i Gillian Flynn bestsellerowa książka o jednym z najbardziej nieuchwytnych seryjnych morderców i gwałcicieli stulecia. Autorka – Michelle McNamara – umarła w tajemniczych okolicznościach pod koniec pracy nad książką (po 10 latach prywatnego śledztwa).

Dwa miesiące po premierze książki w USA Golden State Killer został złapany.